Terror nad Wisłą – bandyci w kominiarkach z nożami i maczetami zaatakowali policjantów

W piątek 20 września, około godziny 21:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o grupie osób idącej ścieżką rowerową wzdłuż brzegu Wisły w okolicach tamy na Dąbiu.

Fot. Małopolska Policja

Osoby te miały mieć założone kominiarki i posiadać przy sobie noże, maczety itp. W rejon zdarzenia skierowano najbliższe patrole.

Na widok pierwszego z nich uczestnicy zbiegowiska zaczęli w pośpiechu wyrzucać niebezpieczne narzędzia do Wisły i rozbiegli się. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch nieletnich: 15 i 16-latka, którzy posiadali przy sobie gaz pieprzowy i tłuczek do mięsa.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Komisariatu Policji II, a następnie przekazani rodzicom. Obydwaj otrzymali wezwanie do stawiennictwa w komisariacie wraz ze swoimi opiekunami.

Wczoraj w trakcie przesłuchania policjanci postawili 15- i 16-latkowi zarzut czynnego udziału w zbiegowisku (art. 254 § 1 kk).
Starszy z nastolatków podczas interwencji użył wobec policjantów gazu pieprzowego, więc usłyszał dodatkowo zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza (tj. art. 223 § 1 kk).

Z uwagi na wiek sprawców, sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Tymczasem policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie ustalają pozostałych uczestników zbiegowiska.

Policjanci apelują, aby opiekunowie interesowali się tym co robią ich pociechy i gdzie przebywają, szczególnie gdy są poza domem w godzinach wieczornych i jakie mają „pasje”.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE