Z gazem i tłuczkiem do mięsa nastolatkowie uciekali przed policją

W piątek około 21:30 (20 września br.), policjanci otrzymali zgłoszenie o grupie osób idącej ścieżką rowerową wzdłuż brzegu Wisły w okolicach tamy na Dąbiu. Osoby te miały mieć założone kominiarki i posiadać przy sobie noże, maczety, itp.

Fot. Policja

W rejon zdarzenia skierowano najbliższe patrole. Na widok pierwszego  z nich  uczestnicy zbiegowiska zaczęli pośpiechu wyrzucać niebezpieczne narzędzia do Wisły i rozbiegli się. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali dwóch nieletnich: 15 i 16-latka, którzy posiadali przy sobie gaz pieprzowy i tłuczek do mięsa (foto). Zatrzymani zostali przewiezieni do Komisariatu Policji II a następnie przekazani rodzicom. Obydwaj otrzymali wezwanie do stawiennictwa w komisariacie wraz ze swoimi opiekunami.

Wczoraj w trakcie przesłuchania policjanci postawili 15 i 16-latkowi zarzut czynnego udziału w zbiegowisku (art. 254 § 1 kk). Starszy z nastolatków podczas interwencji  użył wobec policjantów gazu pieprzowego tak więc usłyszał dodatkowo zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza (tj. art. 223 § 1 kk). Z uwagi na wiek sprawców, sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego. Tymczasem policjanci z  Komisariatu Policji II w Krakowie ustalają pozostałych uczestników zbiegowiska.

Policjanci apelują, aby opiekunowie interesowali się tym co robią ich pociechy i gdzie przebywają, szczególnie gdy są poza domem w godzinach wieczornych i jakie mają „pasje”.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE