Dzieci malowały kredą po chodniku. Zarządca: „Akty wandalizmu będą zgłaszane na policję”

W Krakowie jeden z zarządców uznał pomalowane kredą chodniki za akt wandalizmu. Zapowiada, że następnym razem sprawa zostanie zgłoszona na policję.

Fot. Kraków w Pigułce

Sprawa niewiarygodna, lecz wydarzyła się na naprawdę. Mieszkańcy bloków przy ul. Bulwarowej mogli przeczytać na klatce schodowej pismo zarządcy, który nazwał zabawę dzieci „aktami wandalizmu”.

W ostatnich dniach nasiliły się akty wandalizmu – bo tak wg. mnie należy nazwać popisanie kredą całego chodnika prowadzącego do klatek jak również murka wzdłuż chodnika. Kolorowa kreda nie tylko jest trudna do zmycia, ale również na Państwa obuwiu wnoszona do klatek, co powoduje ich dodatkowe, znaczne zabrudzenia.
Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynika, że za tymi działaniami stoją mieszkające w budynku dzieci.
Bardzo proszę opiekunów dzieci, które malowały po chodnikach i innych częściach wspólnych o kontakt ze mną w celu pokrycia kosztów usunięcia zabrudzeń.
Kolejne tego typu akty wandalizmu będą zgłaszana bezpośrednio na policję” – głosi pismo zarządcy osiedla.

Lokatorzy są oburzeni. Grupy dyskusyjne zalała fala nieprzychylnych komentarzy, co jest całkiem zrozumiałe.

Podobna sytuacja miała miejsce na jednym z warszawskich osiedli. Tam jednak nikt nie mówił o zawiadamianiu policji i to nie deweloper był niezadowolony. Sąsiedzi posługiwali się kartkami, wyrażając swoją dezaprobatę.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE