Chciała dostać Słodziaki. Grozi jej 5 lat więzienia!

Nowy Sącz. Weszła w konflikt z prawem przez … naklejki na popularne maskotki.

Fot. Policja

Sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym ze sklepów ogólnopolskiej sieci dyskontów została skradziona rolka z naklejkami, które w ramach akcji promocyjnej można wymieniać na pluszowe maskotki cieszące się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Jak się okazało sprawczynią kradzieży była 31-letnia kobieta.

Do kradzieży doszło 16 września br. w jednym z dyskontów zlokalizowanym na terenie Nowego Sącza. Klientka wykorzystała nieuwagę kasjerki i zabrała 556 sztuk naklejek, które po wklejeniu do specjalnego katalogu można wymienić na pluszowe maskotki lub książki z bajkami. Za taką ilość skradzionych naklejek kobieta mogła bezpłatnie odebrać 9 dużych lub 13 małych maskotek albo 37 książek.

Moment kradzieży został zarejestrowany przez sklepowy monitoring, co pozwoliło mundurowym ustalić i zatrzymać „naklejkowego złodzieja”, którym okazała się 31-letnia mieszkanka Sądecczyzny. Kobieta zamieniła skradzione naklejki na kilka maskotek i książek w innym dyskoncie tej samej sieci, powodując łączne straty w wysokości ponad 820 złotych.

Sądeczanka usłyszała od policjantów zarzuty kradzieży i oszustwa, za co grozi do 5 lat więzienia. Skruszona 31-latka przyznała się do zarzucanego jej czynu i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE