Pijany kierowca autokaru zawiózłby ludzi na śmierć

W środę policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali zgłoszenie o tym, że kierowca autobusu, który ma wyruszyć w trasę sprzed jednego z hoteli w Podgórzu prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Gdy mundurowi przyjechali pod wskazany adres zastali autokar w którym grupa turystów zajęła już miejsca, a także dwóch mężczyzn, w tym kierowcę pojazdu oraz przewodnika odpowiedzialnego za wycieczkowiczów.

Ponieważ od kierowcy, który przyjechał przed hotel po turystów była wyczuwalna woń alkoholu, została powiadomiona policja

Funkcjonariusze przy pomocy przenośnego alkomatu zbadali u kierowcy poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie w trakcie pierwszego badania wskazało wynik 0,36 mg/l co odpowiada wartości ponad 0,7 promila.

Przewieziony do jednostki policji mężczyzna, którym okazał się 42-letni obywatel Białorusi, został ponownie poddany badaniu, na urządzeniu stacjonarnym. Tym razem również z wynikiem pozytywnym ponad 0,5 promila.

Funkcjonariusze zatrzymali kierowcy autokaru prawo jazdy oraz wręczyli wezwanie do stawiennictwa w Komisariacie Policji V w Krakowie.

Zgodnie z przepisami prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości powyżej 0,5 promila jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 2. Mężczyzna swój stan tłumaczył wypitym alkoholem w godzinach wieczornych.

Policjanci apelują, aby nigdy nie wsiadać za kierownicę pod wpływem alkoholu, a wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości rozwiewać korzystając z urządzeń do badania poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu, które znajdują w każdym krakowskim komisariacie i są dostępne dla wszystkich użytkowników pojazdów.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE