Chuligani wciąż groźni. Policja udaremniła wojnę kiboli

29 września br. niemal 90 policjantów zabezpieczało III-ligowy mecz piłki nożnej Hutnik Kraków – Wisłoka Dębica.

Fot. Małopolska Policja

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu grupa kilkudziesięciu kiboli drużyny gości zaczęła przechodzić przez ogrodzenie sektora i iść pasem bieżni w kierunku sektora zajmowanego przez kibiców gospodarzy. Uczestnicy zbiegowiska nie reagowali na polecenia ochrony wzywające do powrotu na miejsca. Widząc to, kibole przeciwnej drużyny również zaczęli opuszczać swój sektor, dążąc do konfrontacji z przyjezdnymi.

W wyniku interwencji służby ochrony organizatora, kibole obu zespołów wrócili do swych sektorów, a policjanci zabezpieczający mecz utworzyli strefę buforową, oddzielając agresorów i uniemożliwiając im starcie. Dzięki tym zapobiegawczym działaniom rozgrywka piłkarska rozpoczęła się punktualnie.

W trakcie meczu kibole obu drużyn ponownie dążyli do konfrontacji. Bójkę udaremnili policjanci, którzy błyskawicznie zareagowali, używając wobec agresorów gazu łzawiącego i tym samym nie dopuścili do eskalacji niebezpiecznych zachowań.

W trakcie starć z kibolami, policjanci zatrzymali 2 osoby.

Pozostali uczestnicy zajścia są typowani m. in. na podstawie zapisów monitoringu oraz zeznań świadków.
Wstępne ustalenia śledczych wskazują, że sprawcy odpowiedzą za udział w zbiegowisku, wybryki chuligańskie, a jeden z zatrzymanych usłyszy także zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE