Pokłosie krakowskich derbów – prawie 1000 policjantów, race i mandaty

Nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym na terenie miasta i okolic podczas krakowskich derbów czuwało ponad 900 policjantów.

Fot. pixabay.com

Policjanci strzegli porządku wokół stadionu, jak i na trasach dojazdowych i przejścia kibiców oraz na krakowskich osiedlach. Było bezpiecznie – nie odnotowano poważniejszych incydentów.

29 sierpnia 2019 r. o godzinie 17:30 na Stadionie przy ul. Reymonta 20 w Krakowie rozegrany został mecz piłkarski w ramach ekstraklasy, pomiędzy drużynami Cracovii i Wisły Kraków. Z uwagi na fakt, że wojewódzkie derby zawsze wywołują duże emocje wśród kibiców, małopolscy policjanci odpowiednio wcześniej przygotowywali się już do zabezpieczenia tej imprezy masowej.

Nad bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatów położonych na trasach dojazdu do Krakowa, czuwało kilkuset policjantów m. in. prewencji, ruchu drogowego, służb operacyjnych oraz wsparcie od funkcjonariuszy z Katowic. Jednocześnie na terenie miasta i województwa zabezpieczane były również inne imprezy masowe i mecze piłkarskie.

Oprócz monitorowania tras dojazdu do stadionu, policjanci kierowali też ruchem w obrębie obiektu, na którym odbywało się spotkanie piłkarskie i zabezpieczali trasy dojścia i rozejścia się kibiców.

Zabezpieczenie porządku na stadionie należy do służb porządkowych organizatora, przy czym policjanci – jak zawsze podczas tego typu imprez – byli w gotowości by na ewentualny wniosek organizatora udzielić służbom porządkowym pomocy.

Funkcjonariusze zapewnili także wzmocnioną służbę patrolową i ruchu drogowego, uwzględniając przy tym zabezpieczenie tras przelotowych w kierunku Krakowa oraz położenie najważniejszych węzłów komunikacyjnych.

W trakcie działań policjanci wylegitymowali 66 osób. Zarówno przed meczem, jak i po nim nie odnotowano żadnych poważniejszych zdarzeń.

Na osoby popełniające wykroczenia nałożono 32 mandatów karnych na łączną kwotę prawie 4 tysięcy złotych. Natomiast w związku ze stwierdzonym użyciem materiałów pirotechnicznych podczas meczu i naruszeniem ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych prowadzone jest dochodzenie przez Komisariat Policji IV w Krakowie.

Małopolscy policjanci, pracując na rzecz bezpieczeństwa w regionie, systematycznie prowadzą działania mające na celu utrzymanie bezpieczeństwa w miejscach publicznych. Zwalczając przestępczość pseudokibiców wielokrotnie uderzali w przestępcze struktury powiązane ze środowiskami pseudokibiców, zapobiegali bójkom i „ustawkom”, rekwirowali niebezpieczne narzędzia i rozliczali karnie wandali malujących graffiti.

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, ze specjalnej komórki zajmującej się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców monitorują na bieżąco kwestie związane z respektowaniem tzw. zakazów stadionowych.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE