Policjanci wyeliminowali potencjalnego zabójcę

Rażącego złamania przepisów ruchu drogowego dopuścił się kierujący jeepem, który w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenia prędkości do 50 km/h pędził aż o 74 km/h więcej.

Fot. pixabay.com

29 września br. w południe policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie na ul. Śląskiej wykonali pomiar prędkości kierującemu jeepem, który – jak się okazało – jechał 124 km/h w terenie zabudowanym.

66-letni mieszkaniec Torunia był trzeźwy, biorąc jednak pod uwagę warunki w jakich doszło do popełnienia rażącego wykroczenia tj. sąsiedztwa przejścia dla pieszych, skrzyżowania, wyjazdów z posesji oraz fakt, że droga na tym odcinku znajduje się w przebudowie, mogłoby dojść do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

Przekroczenie dozwolonej prędkości jest bowiem jedną z głównych przyczyną zdarzeń drogowych na drogach powiatu chrzanowskiego.

Piratowi drogowemu zostało zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy, został on również ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnymi.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE