Ratownicy górscy ostrzegają. Przeczytajcie niepokojące prognozy

Warunki do uprawiania turystyki w dniu dzisiejszym powyżej 2000 metrów n. p. m. są niekorzystne, gdyż występują duże oblodzenia. Ratownicy proszą o zachowanie szczególnej rozwagi.

Fot. Pixabay

W dolnych partiach szlaki są miejscami mokre i śliskie, a na odcinkach leśnych błotniste. Szczególnie dużo błota jest na Ścieżce nad Reglami między Doliną Lejową, a Doliną Chochołowską, w stronę Bobrowieckiej Przełęczy oraz u wylotu Doliny Starorobociańskiej.

W Dolinie Chochołowskiej i Lejowej, Wspólnota Leśna 8 Wsi prowadzi prace leśne i prosi stosować się do poleceń osób prowadzących prace.

Podczas burzy szczególnie niebezpieczne jest przebywanie na graniach, na szlakach wyposażonych w sztuczne ułatwienia (łańcuchy, klamry itp.) oraz w okolicy cieków wodnych.

Podczas silnie wiejącego wiatru na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia.

Na szlaki przebiegające obok stromych zboczy mogą spadać kamienie, gałęzie, osuwać się skały lub powalone drzewa.

Przed wyjściem w góry należy koniecznie sprawdzić prognozę pogody.

W górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i należy być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia takie jak: deszcz, śnieg czy silny wiatr.

Źródło: tpn.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE