Długo się ukrywali, ale sprawiedliwość ich dopadła

W miniony poniedziałek kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zatrzymali czterech mężczyzn ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Fot. pixabay.com

Do jednostki Policji w Wieliczce każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania.

Kolejnym etapem działań jest ustalenie miejsca pobytu poszukiwanych oraz ich zatrzymanie. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego, w ramach akcji poszukiwawczej, na podstawie nakazu doprowadzenia, zatrzymali mężczyzn w wieku 31, 33, 38 oraz 52 lata.

Trzech z nich unikało odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności natomiast czwarty z mężczyzn nie stawiał się na wezwania do prokuratury.

Policjanci pionu kryminalnego regularnie organizują akcje poszukiwawcze, w ramach których analizują posiadane informacje, sprawdzając miejsca w których mogą przebywać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości.

Niekiedy poszukiwania trwają kilka godzin, ale zdarza się, że mogą trwać i kilka lat, bowiem poszukiwani starają się ukryć miejsce swojego zamieszkania, w czym pomagają im najbliżsi i znajomi. Wielokrotnie także opuszczają kraj na wiele lat.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE