Groźny niewybuch mógł urwać mężczyźnie ręce

Po raz kolejny w tym roku policjanci tarnowskiej komendy zabezpieczali niewybuch pochodzenia wojskowego. Tym razem pocisk moździerzowy został odnaleziony w kompleksie leśnym gminy Radłów.

Fot. Małopolska Policja

We wtorek (1. 10. 2019 r.) w lasach gminy Radłów podczas prac leśnych jeden z pracowników odkopał pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Niewybuch leżał po niewielką warstwą ziemi z dala od zabudowań mieszkalnych. Mężczyzna powiadomił dyżurnego i wskazał policjantom miejsce, w którym odnalazł niebezpieczny przedmiot.

W rejon niewybuchu zostali skierowani policjanci z komisariatu w Żabnie i zabezpieczyli teren do czasu przyjazdów saperów z 21. Batalionu Dowodzenia z Rzeszowa.
Na następny dzień wojskowi wywieźli niewybuch na poligon, gdzie został zneutralizowany.

Tarnowska Policja zwraca się ze szczególnym apelem o niepodejmowanie prób samodzielnego przenoszenia tego typu znalezisk. Nieostrożne postępowanie może doprowadzić do zagrożenia zdrowia, a nawet życia. W związku z tym należy jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a następnie policjantom wskazać miejsce odnalezienia niewybuchu.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE