„Grupa Rajdująca” nocną zmorą przestępców

Działania „Grupy Rajdującej” stworzonej pod koniec 2018 roku przez Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie mł. insp. Michała Gamrata przynoszą wymierne rezultaty, w postaci zatrzymań sprawców różnego rodzaju przestępstw. W ostatnich dniach zatrzymali dwóch posiadaczy narkotyków.

Fot. Facebook Policja Myślenice

29 września br. późną nocą policjanci z „Grupy Rajdującej” patrolując ul. Kalinową w Chrzanowie zauważyli opla, w którym znajdowały się cztery osoby. Zarówno kierujący jak i pasażerowie tego samochodu widząc radiowóz zaczęli się bardzo nerwowo zachowywać, co wzbudziło czujność policjantów. Gdy zawrócili pojazd służbowy zauważyli jak z lewego przedniego okna opla został wyrzucony woreczek.

Policjanci zatrzymali samochód, którego kierującym okazał się być 22-letni mieszkaniec Chrzanowa.

W aucie było także trzech pasażerów w wieku od 20 do 22 lat. Funkcjonariusze ustalili, że w wyrzuconym wcześniej woreczku należącym do kierującego znajdują się pewne ilości suszu roślinnego oraz amfetaminy. U 22–letniego pasażera, również mieszkańca Chrzanowa, policjanci ujawnili natomiast trzy zawiniątka, w których znajdowała się marihuana.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani, a noc spędzili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy.
Następnego dnia usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających (art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE