Zmiany w kontrolach drogowych. Policjant wyskoczy nawet z krzaków

Rozporządzenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wprowadziło projekt, w którym policjanci będą mogli ustawić radiowóz lub pojazd nieoznakowany w miejscu niedozwolonym i tam prowadzić kontrolę. Policjanci będą mogli „suszyć” z powierzchni wyłączonej z ruchu, zatoki autobusowe, pobocza oddzielone od jezdni ciągłą linią czy chodniki.

Fot. Policja.pl

Aktualnie policjanci parkujący w miejscach niedozwolonych i prowadzący z nich kontrole drogowe muszą włączyć sygnały świetlne w radiowozie. Od 7 listopada nie będą musieli tego robić, nawet wtedy, gdy zaparkują samochód na chodniku czy wyspie przystankowej.

Ważną kolejną zmianą będzie spisywanie liczników przejechanych kilometrów przez policjantów, w trakcie kontroli drogowej. Po kontroli funkcjonariusz będzie wpisywał przebieg do Centralnej Ewidencji Pojazdów. Za przekręcanie liczników będzie kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Akcja trzeźwe poranki to akcja. w której policjanci będą musieli przebadać alkomatem jak największą ilość kierowców nie powodując korków. Akcja pod kryptonimem „Kacyk”.

I ostatnia zmiana jaka wejdzie to 500 złotych mandatu za nietrzymanie rąk na kierownicy lub nieproszone wyjście z pojazdu podczas kontroli drogowej. Ma to uniknąć zbędnych dyskusji z kierowcami, którzy nie przestrzegali prawa.

Wszystkie przepisy mają wejść 7 listopada, czyli jutro.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE