Plaga pijanych rowerzystów w natarciu, lecz policja nie składa rąk

We wrześniu policjanci z Bochni prowadzili akcję ukierunkowaną na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących rowerami.

Fot. pixabay.com

W trakcie tych działań ujawnili 20 wykroczeń i zatrzymali 7 nietrzeźwych rowerzystów.

W miniony weekend (5-6 października) nietrzeźwi rowerzyści ponownie dali znać o sobie. Policjanci wydziału ruchu drogowego patrolujący drogi powiatu bocheńskiego w ciągu dwóch dni wyeliminowali z ruchu drogowego ponownie aż 7 nietrzeźwych kierujących jednośladami.

Wszyscy wydmuchali powyżej 0,5 promila alkoholu, a rekordziści ponad 2,5 promila. Kierujący jednośladami otrzymali mandaty karne w wysokości 500 złotych.

Policja przypomina, że:
– rowerzyści są szczególnie narażeni na doznanie poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Poza nietrzeźwymi rowerzystami ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są również cykliści jeżdżący po zmroku bez wymaganego oświetlenia oraz przejeżdżający po przejściach dla pieszych.
– rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych.
– osobie, która jedzie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości 500 złotych.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE