Wstyd! Nieudolni „miłośnicy” militariów okradli „Pola Chwały”

29 września br., dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Niepołomicach udało się zatrzymać czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież militariów na kwotę ok. 2,5 tys. zł.

Fot: Facebook Małopolska Policja

Złodzieje okradli namiot wystawowy podczas niedzielnych obchodów „Pól Chwały” w Niepołomicach.

W niedzielę około godz. 8:20 dyżurny niepołomickiego komisariatu otrzymał zgłoszenie od jednego z uczestników „Pól Chwały” o kradzieży przez nieustalonych sprawców z namiotu wystawowego militariów o wartości około 2.500 zł.

Bezpośrednio po zgłoszeniu, mundurowi z komisariatu w Niepołomicach podjęli czynności w trakcie których zauważyli dwóch znanych im mężczyzn, mających przy sobie dużo bagaży. Po wylegitymowaniu i dokładnym sprawdzeniu pakunków, policjanci odnaleźli skradzione przedmioty w postaci m.,in. bagnetu, smaru do broni, gazu łzawiącego oraz otwieracza wykonanego z łuski po naboju.

Mężczyźni w wieku 27 oraz 62 lat początkowo twierdzili, że to nie oni dokonali kradzieży próbując w ten sposób uniknąć odpowiedzialności. Jednakże po krótkiej chwili przyznali się do przestępstwa, przy okazji wskazując kolejne dwie osoby, które miały udzielić im pomocy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Niepołomic zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn. Wszyscy czterej mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie, a na drugi dzień usłyszeli zarzuty kradzieży mienia za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W najbliższym czasie o ich losie zadecyduje Sąd.

Dzięki szybkiej reakcji niepołomickich policjantów, sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione przedmioty wróciły do właściciela.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE