Demoralizował nieletnich w zadymionym pustostanie

Jeden zarzut posiadania narkotyków oraz cztery wnioski do sądu dla nieletnich dotyczące ujawnionych przejawów demoralizacji to efekt nocnej kontroli pustostanów znajdujących się na terenie Oświęcimia.

Fot. pixabay.com

W jednym z nich, w pomieszczeniu wypełnionym dymem marihuany policjanci znaleźli sześcioro młodych ludzi.

W nocy z 5 na 6 października br. policjanci z Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji skontrolowali kilka pustostanów na terenie osiedla Chemików. Tuż po północy w jednym z nich, w pomieszczeniu wypełnionym charakterystycznym zapachem palonej marihuany zastali sześcioro młodych ludzi: 14–letnią mieszkankę gminy Chełmek oraz pięcioro mieszkańców Oświęcimia w wieku od 15 do 22 lat.

Policjanci podczas przeszukania 22–letniego mieszkańca Oświęcimia znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością suszu roślinnego. W związku z powyższym podejrzany o przestępstwo narkotykowe został zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Czworo nieletnich również zostało zabranych do oświęcimskiej komendy Policji z której odebrali ich rodzice.

Policjanci przeprowadzili badanie zabezpieczonego suszu. Tester narkotykowy wykazał, że jest to marihuana. W związku z tym 22–latkowi został postawiony zarzut posiadania narkotyków. Aktualnie policjanci ustalają czy mężczyzna udzielał środków odurzających innym osobom. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wonności.

Ponadto o sprawie nieletnich, którzy zostali ujęci w pustostanie zostanie powiadomiony Sąd Rejonowy Wydział III Rodzinny i Nieletnich z uwagi na fakt, iż przebywanie w środowisku kryminogennym oraz zażywanie narkotyków przez osoby niepełnoletnie jest traktowane jako przejaw niedostosowania społecznego.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE