Pijany poranek na polskich drogach

Kontrole trzeźwości na tarnowskich drogach eliminują nietrzeźwych kierujących. Podczas poniedziałkowej akcji „Trzeźwy Poranek” tarnowscy policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.

Fot. Policja

Kolejne kontrole trzeźwości w garnizonie tarnowskim skutkują zatrzymaniami nietrzeźwych kierowców. Okazuje się, że kierowcy mają za nic przepisy, bezpieczeństwo swoje, a przede wszystkim bezpieczeństwo innych użytkowników dróg.

Kontrole trzeźwości w ramach lokalnej akcji „Trzeźwy Poranek” pokazują, że mieszkańcy regionu – kierowcy po każdym weekendzie wsiadają za kierownicę swoich samochodów po alkoholu. Nie inaczej było i w ten poniedziałek.

Tarnowscy policjanci przeprowadzili ponad 1400 kontroli trzeźwości i wyeliminowali z ruchu kolejnych 4 kierowców jadących na „podwójnym gazie”. Dwóch z nich zakwalifikowało się na przestępstwo (powyżej pół promila), a dwóch na wykroczenie (pomiędzy 0,2-0,5 promila).

Wszyscy stracili swoje uprawnienia do kierowania, a ponadto postępowanie karne i wykroczeniowe dodatkowo obciąży portfel tych nieodpowiedzialnych kierowców. Bądź odpowiedzialnym kierowcą i stosuj się do zasady „piłeś – nie jedź”.

Kolejne takie działania już w najbliższy poniedziałek.

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE