Posterunkowy Hytroś uratował ludzi od tragedii

1 października br. funkcjonariusz pełniący służbę w Oddziale Prewencji Policji w Krakowie swoją postawą dał wyraz temu, że policjant pomaga i chroni całą dobę, również poza służbą.

Fot. Małopolska Policja

Mundurowy w drodze do pracy udzielił pomocy uczestnikom zdarzenia drogowego. Policjant był pierwszą osobą, która nadjechała na miejsce wypadku oraz zadbała tam o bezpieczeństwo i ratunek.
Funkcjonariusz pomógł poszkodowanym w wyniku zdarzenia oraz otoczył ich opieką do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

W poniedziałkowe przedpołudnie policjant Oddziału Prewencji Policji w Krakowie wyruszył ze swojego miejsca zamieszkania na służbę. Już w drodze do pracy czekało na niego wymagające zadanie.

Około godziny 13:40 w miejscowości Staniątki najechał na zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych.
Policjant był pierwszą osobą, która dotarła na miejsce i rozpoczęła udzielanie pierwszej pomocy uczestnikom wypadku.
Działania rozpoczął od wezwania służb ratunkowych oraz od zadbania o bezpieczeństwo własne i osób poszkodowanych w wyniku zderzenia. Funkcjonariusz widząc dym wydobywający się spod maski jednego z pojazdów odłączył urządzenia elektryczne mogące stanowić potencjalne źródło zagrożenia. Następnie przystąpił do udzielania niezbędnej pomocy osobom, które podróżowały pojazdami.
W pierwszej kolejności policjant pomógł starszemu mężczyźnie, który kierował jednym z samochodów, a uskarżał się na ból. Posterunkowy Hytroś udzielił mu niezbędnej pomocy oraz towarzyszył do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego.
Policjant otoczył opieką również kobietę podróżującą drugim z pojazdów. Ponieważ policjant posiada kwalifikowany kurs pierwszej pomocy jeszcze przed przyjazdem ratowników zebrał od poszkodowanych niezbędne informacje na temat stanu ich zdrowia oraz monitorował ich samopoczucie.

Dopiero kiedy na miejsce dotarły załogi pogotowia ratunkowego i straży pożarnej, a sytuacja została opanowana funkcjonariusz ruszył w dalszą drogę na służbę.

Policjantowi z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie gratulujemy wzorowej postawy. Gdyby nie jego gotowość do niesienia pomocy zdarzenie to mogłoby mieć o wiele bardziej tragiczny finał.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE