Terroryści napadli na kantor w centrum, wzięli zakładnika i uciekają w stronę granicy [ĆWICZENIA]

Dwaj mężczyźni napadają na kantor zlokalizowany w centrum Gorlic. Po sterroryzowaniu obsługi kradną pieniądze, biorą zakładnika i odjeżdżają.

Fot. Małopolska Policja

Gdy informacja o zdarzeniu dociera do gorlickich stróżów prawa, ci natychmiast podejmują działania i udają się w kierunku możliwej drogi ucieczki. Istnieje podejrzenie, że przestępcy uciekają w stronę granicy państwa i to właśnie tam rozstawiany jest posterunek blokadowy. Po pościgu sprawcy zostają zatrzymani.

Tak wyglądał scenariusz ćwiczenia dowódczo-sztabowego realizowanego w zeszłym tygodniu przez gorlickich policjantów.

4 października, kilka minut po godz. 9:00. dyżurny gorlickiej jednostki przyjmuje zgłoszenie o napadzie na kantor w centrum Gorlic. Zamaskowani sprawcy wchodzą do kantoru tuż po jego otwarciu, terroryzują obsługę, kradną pieniądze oraz zabierają jednego z pracowników jako zakładnika. Odjeżdżają szarym samochodem w stronę Sękowej.

Informacja o zdarzeniu natychmiast przekazana zostaje wszystkim patrolom będącym w służbie. Policjanci udają się w pościg za przestępcami. Kilkanaście minut później pojawia się informacja, że rabusie wypuścili zakładnika i zamierzają uciec z Polski przekraczając granicę państwa w Koniecznej. To właśnie na tej trasie rozstawiony zostaje posterunek blokadowy. Gdy przestępcy wraz ze ścigającymi ich funkcjonariuszami docierają do blokady, policjanci rozwijają kolczatkę i zatrzymują obu mężczyzn.

Opisane zdarzenie to scenariusz ćwiczenia, które zorganizowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Jego celem było doskonalenie praktycznych umiejętności w zakresie organizacji i prowadzenia działań pościgowych i blokadowych. Na zakończenie policyjni obserwatorzy, którzy przyglądali się wszystkim etapom ćwiczenia, przeanalizowali jego przebieg i omówili uwagi i spostrzeżenia dotyczące trudności, jakie mogą powstać przy tego typu zdarzeniach.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE