Za skatowanie mężczyzny pod karczmą i kradzież grozi mu nawet 12 lat więzienia

Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, który pobił i obrabował mieszkańca powiatu tatrzańskiego.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Teraz najbliższe trzy miesiące 29-latek z mazowieckiego spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo może grozić kara pozbawienia wolności do 12 lat.

2 października br. mieszkaniec powiatu tatrzańskiego powiadomił zakopiańskich policjantów, że znany mu z widzenia mężczyzna pobił go, a następnie ukradł mu pieniądze i artykuły spożywcze.

Do zdarzenia miało dojść dzień wcześniej późnym wieczorem w miejscowości Ząb, w gminie Poronin. Mężczyzna zaatakował pokrzywdzonego gdy wychodził z karczmy.

Obrażenia jakich doznał okazały się na tyle poważne, że poszkodowany trafił do szpitala. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy szybko wytypowali sprawcę rozboju.

5 października, 29-latek z mazowieckiego został zatrzymany. W trakcie prowadzonego śledztwa pod nadzorem zakopiańskiej prokuratury okazało się, że sprawca dodatkowo groził pokrzywdzonemu żądając od niego kolejnych korzyści finansowych.

29-letni mężczyzna usłyszał zarzut wymuszenia i rozboju, a sąd aresztował go na trzy miesiące. Za rozbój grozi mu nawet dwunastoletni pobyt w więzieniu.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE