Łoś przed śmiercią całkowicie zdemolował samochód na autostradzie

W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o zdarzeniach drogowych z udziałem leśnych zwierząt. Zbliżają się one często do dróg w poszukiwaniu jedzenia.

Foto: Facebook
Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Pamiętajmy o tym, że jadąc drogą wzdłuż której są tereny leśne istnieje niebezpieczeństwo wtargnięcia na drogę leśnej zwierzyny. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem może być tragiczne w skutkach.

W minionym tygodniu na autostradzie A4 w miejscowości Brzezie miało miejsce bardzo niebezpieczne zdarzenie. Policjanci z Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie uczestniczyli w likwidacji zdarzenia drogowego w którym doszło do wtargnięcia łosia na pas jezdni, w wyniku czego nastąpiło zderzenie zwierzęcia z pojazdem marki skoda.

W wyniku zdarzenia kierujący pojazdem doznał lekkich obrażeń ciała.

Policja apeluje, aby w godzinach wieczornych i nocnych w okolicach leśnych zachować szczególną ostrożność na drogach.

Nigdy nie powinno się lekceważyć znaku drogowego A18-b „Uwaga dzikie zwierzęta”. Oznakowanie to ustawiane jest w miejscach, gdzie to zagrożenie często występuje.

W chwili dostrzeżenia zwierzęcia przy drodze należy natychmiast zwolnić. Warto pamiętać, że niektóre zwierzęta żyją w stadach i istnieje ryzyko, że gdy jedno zwierzę przebiegnie nam przed maską, za chwilę może pojawić się kolejne.

 

 

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE