Narkotyki za 60000 zł przejęte od pomysłowego dealera

Policjanci kryminalni z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód po raz kolejny udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek narkotyków.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Tym razem ponad 2 kg marihuany wartości ponad 60.000 złotych.

Policjanci służby kryminalnej z Mościc nie odpuszczają. Tym razem pod koniec września zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego, który dystrybuował marihuanę w okolicy.

Podczas przeszukania mieszkania oraz zabudowań gospodarczych policjanci kryminalni ujawnili specjalistyczne boksy przystosowane do uprawy marihuany z systemami wentylacji oraz nawadniania. Na domiar tego, pomysłowy mężczyzna w celu ukrycia swojej hodowli posadził sadzonki marihuany na skraju lasku tak, aby uniknąć podejrzeń. Ta „mini” plantacja, w której rosło kilkanaście krzewów, również został przez policjantów ujawniona.

Niedaleko niej znajdowały się już ścięte i powieszone do suszenia kolejne krzaki. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 2 kilogramy marihuany wartości około 60 tysięcy złotych.

Mężczyzna został zatrzymany i przedstawiono mu zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Został doprowadzony do tarnowskiej prokuratury, a następnie do sądu, który zastosował wobec niego areszt tymczasowy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 62 ust. 1 i 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE