Nieznany wywiad z Hawkingiem. Legendarny astrofizyk mówi o końcu świata w 2020 roku!

Sześć lat przed śmiercią Stephen Hawking udzielił wywiadu dla „New Scientist”, który dopiero teraz ujrzał światło dzienne. Astrofizyk odniósł się do przepowiedni Majów. Stwierdził, że w ich obliczeniach jest błąd i to nie roku 2012 mieliśmy się obawiać.

Fot. Pixabay

Stephen Hawking był autorem wielu przełomowych teorii.

Znany światu naukowemu, dał się poznać także szerszemu gronu za sprawą filmów popularnonaukowych oraz książki „Krótka historia czasu”.

W wywiadzie udzielony, magazynowi „New Scientist”, odniósł się do przepowiedni Majów. Astrofizyk przekonywał, że obliczenia Majów są błędne.

„Pod wieloma względami Majowie wyprzedzali swój czas, ale w pewnych kwestiach przekalkulowali. W tym przypadku popełnili błąd polegający na podwójnym liczeniu dni, na które przypadały święta, co oznacza, że ich kalendarz nie zakończy się jeszcze przez kolejne osiem lat. Ludzie powinni naprawdę martwić się o rok 2020, czyli prawdziwy koniec cywilizowanego świata” – powiedział Stephen Hawking.

Naukowiec nie sprecyzował tak naprawdę o co chodzi z „końcem cywilizowanego świata”, jednak nawet wspomniana przepowiednia Majów mówiła, że wkraczamy w erę ognia. Biorąc pod uwagę globalne ocieplenie i pożary na masową skalę, można uznać, że prastara cywilizacja miała rację.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE