Śmiertelnie potrącił rowerzystę i uciekł nie udzielając pomocy. Zatrzymała go policja

Zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym  oraz ucieczki z miejsca zdarzenia dla 39-letniego właściciela toyoty. Sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Fot. Małopolska Policja

Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav 4, która brała udział w wypadku drogowym, ze skutkiem śmiertelnym  7 października,  około godz. 21 na drodze wojewódzkiej 780, w miejscowości  Kwaczała (powiat chrzanowski).

Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty.  Po potrąceniu kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. Wezwani na  miejsce policjanci  przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu sprawcy.

Według ustaleń pojazd miał uszkodzony przedni reflektor i zderzak. W toku intensywnych czynności śledczych  funkcjonariusze 9 października odnaleźli poszukiwaną toyotę w jednym z garaży na krakowskim Podgórzu (obecnie samochód znajduje się na parkingu strzeżonym, do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie). Tego samego dnia około 21:45 policjanci z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wspólnie z policjantami służb kryminalnych z komisariatu III, V i VI w Krakowie zatrzymali na osiedlu Podwawelskim właściciela samochodu – 39-letniego mieszkańca powiatu oświęcimskiego.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie gdzie usłyszał zarzuty spowodowania  wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym (art. 177  § 1 kk)  i ucieczki z miejsca wypadku (art.178 § 1 kk),  a także uprawy  konopi  (art. 63 ust. 1 uopn). Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowaniu  trzymiesięcznego tymczasowego  aresztu dla mężczyzny.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE