Truciciele wciąż groźni, ale policja wypowiedziała im wojnę

Podczas jednodniowych działań „Smog” zatrzymano 123 dowody rejestracyjne za naruszenie wymagań ochrony środowiska.

Fot. pixabay.com

W środę, 9. października 2019 roku na terenie Małopolski policjanci przeprowadzili działania „Smog”, które miały na celu wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby pojazdów, które zanieczyszczają środowisko.

Funkcjonariusze za pomocą dymomierza i analizatora spalin sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Podczas całodziennych działań małopolscy policjanci skontrolowali prawie 1800 pojazdów, ujawnili 123 nieprawidłowości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska oraz wyciekami płynów eksploatacyjnych, za które zatrzymano dowody rejestracyjne.

Podczas działań policjanci również edukowali kierujących, iż zły stan paliwa wpływa na stan środowiska, a tym samym na nasze życie i zdrowie.

Za używanie pojazdów w sposób powodujący uciążliwość związaną z nadmierną emisją spalin do środowiska grozi mandat karny w wysokości 300 zł, ponadto za tą nieprawidłowość policjant obligatoryjnie zatrzymuje dowód rejestracyjny pojazdu z zakazem dalszej jazdy.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE