Zabił i uciekł. Na szczęście policja już go złapała

Policjanci ustalili i zatrzymali właściciela Toyoty Rav4, która brała udział w wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym 7. października około godziny 21:00 na drodze wojewódzkiej 780 w miejscowości Kwaczała (powiat chrzanowski).

Fot. pixabay.com

Wtedy to doszło do śmiertelnego potrącenia 50-letniego rowerzysty.

Po potrąceniu, kierujący pojazdem uciekł z miejsca wypadku nie udzielając pokrzywdzonemu pomocy. Wezwani na miejsce policjanci przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli materiał dowodowy, który pomógł wytypować markę i rodzaj samochodu sprawcy.

Według ustaleń pojazd miał uszkodzony przedni reflektor i zderzak. Ostatecznie funkcjonariusze poszukiwaną toyotę odnaleźli w jednym z garaży na krakowskim Podgórzu. Obecnie samochód znajduje się na parkingu strzeżonym, będąc do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie.

9 października, około 21:45 policjanci z Komendy Powiatowej w Chrzanowie wspólnie z policjantami służb kryminalnych z komisariatu III, V i VI w Krakowie, na os. Podwawelskim w Krakowie, zatrzymali 39-letniego właściciela samochodu. Jest to mieszkaniec powiatu oświęcimskiego.

Obecnie trwają czynności pod nadzorem Prokuratury mające na celu wyjaśnienie okoliczności wypadku drogowego, w którym zginał rowerzysta.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE