Nietypowy autobus miejski w Krakowie. Malutki, ale bardzo wygodny!

Przez trzy tygodnie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie będzie testować autobus marki Karsan. Od soboty, 12 października, kursuje on na liniach nr 100 oraz 101.

Fot. MPK w Krakowie

To nietypowy autobus, bo jeden z najmniejszych jakie miało możliwość testować MPK. Długość pojazdu to zaledwie niecałe 6 metrów. W środku jest miejsce dla 22 pasażerów.

Komfort podróży zapewniają wygodne siedzenia, klimatyzacja i przestronna przestrzeń pasażerska. Podróżujący chcący podładować swoje telefony mogą skorzystać z ładowarek USB. Osoby poruszające się na wózkach lub podróżujące z wózkiem dziecięcym na pewno docenią niską podłogę, platformę oraz specjalnie wydzieloną przestrzeń zapewniającą im wygodną podróż.

Z myślą o wygodzie kierowcy w autobusie zostały zaprojektowane przeznaczone wyłącznie dla niego drzwi. Świetną widoczność zapewnia panoramiczna szyba przednia i ogromne lusterka, które na pewno przydadzą się w krakowskim ruchu miejskim. Ale największa zaleta to łatwość prowadzenia autobusu. Wąskie uliczki, ciasne skrzyżowania czy cofanie to coś, w czym Karsan bardzo dobrze się sprawdza. Autobus może zawrócić na pętli wynoszącej zaledwie 13,6 m średnicy.

Źródło: Krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE