Bijatyka grupy pseudokibiców. Policja znalazła u nich maczety, noże oraz znaczne ilości narkotyków i gotówki

12 mężczyzn podejrzewanych o pobicie grupy osób przy Hali Targowej usłyszało zarzuty.

Fot: Małopolska Policja

Pokrzywdzeni zostali zaatakowani 30 lipca br. w okolicach Hali Targowej przez grupę młodych mężczyzn, którzy kopali oraz zadawali im ciosy pięściami po całym ciele. Policyjne działania pozwoliły ustalić, iż sprawcami pobicia było 13 osób powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców piłkarskich.

Opierając się o zapis monitoringu, kryminalni ustalili tożsamość napastników oraz miejsca ich zamieszkania. 2 października br. w godzinach porannych policjanci z krakowskich komisariatów, komendy miejskiej oraz Komendy Wojewódzkiej w Krakowie zatrzymali osiem osób podejrzanych w tej sprawie.

W trakcie policyjnych działań ujawnione zostały niebezpieczne przedmioty w postaci noży, maczet oraz kilka sztuk butli z gazem łzawiącym. W mieszkaniach podejrzewanych znajdowały się także kominiarki, kilkanaście sztuk telefonów komórkowych oraz spora suma gotówki.

W dwóch przypadkach funkcjonariusze ujawnili u zatrzymanych znaczne ilości środków odurzających. Zabezpieczonych zostało prawie 600 gramów mefedronu, ponad 100 gramów kokainy, blisko 160 gramów marihuany oraz wagi elektroniczne.

Początkowo zatrzymani odmówili składania wyjaśnień w tej sprawie, jednak z czasem przyznali się do zarzucanych im czynów. Kilka dni później cztery inne osoby wytypowane przez kryminalnych jako sprawcy zdarzenia same zgłosiły się na policję, potwierdzając swój udział w pobiciu. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 28 lat, którzy usłyszeli zarzuty pobicia w warunkach czynu o charakterze chuligańskim. Dwóch z nich odpowie dodatkowo przed sądem za posiadanie znacznych ilości narkotyków.

Wobec zatrzymanych zastosowany został policyjny dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3. Dwie osoby odpowiedzą przed sądem za posiadanie znacznych ilości narkotyków, za co grozi kara do 10 więzienia. Trwają poszukiwania 13 osoby związanej z tym zdarzeniem.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE