Oto dlaczego nie należy zostawiać kluczyków w drzwiach samochodu

11. października, w godzinach popołudniowych, do oficera dyżurnego niepołomickiej Policji zgłosiła się mieszkanka i poinformowała o kradzieży samochodu, który pożyczyła od swojego znajomego.

Fot. Małopolska Policja

Z relacji zgłaszającej wynikało, że dzień wcześniej pozostawiła pożyczony samochód marki Volkswagen Golf na parkingu przy jednej z ulic miasta. Najprawdopodobniej z kluczykami w drzwiach.

Bezpośrednio po zgłoszeniu, kryminalni z Niepołomic dzięki między innymi skrupulatniej analizie monitoringu miejskiego wytypowali kilka osób, które poruszały się w rejonie parkingu, a wśród nich znanych im wcześniej dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z kradzieżą.

Typowania były słuszne, gdyż jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę, a na drugi dzień jego 42-letniego kompana oraz odzyskali skradziony pojazd.

Sprawcy ukryli samochód na terenie sąsiedniego powiatu.

Zatrzymani mężczyźni byli zaskoczeni szybkością działania policjantów, gdyż pierwszy z nich „wpadł” po niespełna godzinie od chwili zgłoszenia, a kolejny z nich następnego dnia, gdy próbował się ukryć, wyjeżdżając do sąsiedniego województwa.
Samochód wrócił do prawowitego właściciela, a o losach złodziei zadecyduje w najbliższym czasie sąd.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE