Poszukiwany mężczyzna próbował okłamać policjantów pijąc alkohol. Teraz swoje odsiedzi

206 wykroczeń ujawnili strażnicy miejscy na obszarze I obwodnicy w ostatni weekend.

Strażnicy nałożyli 116 mandatów karnych na kwotę 13 640 zł, przygotowali 10 notatek pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 80 osób. Ujęli 2 sprawców przestępstw, a 4 nietrzeźwe osoby przewieźli do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. Nocne kontrole prowadziło 33 strażników i 10 policjantów.

Interwencje dotyczyły najbardziej uciążliwych dla mieszkańców wykroczeń porządkowych: spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem, zaśmiecania i zanieczyszczania miejsc publicznych, zakłócania porządku i spoczynku nocnego, wybryków chuligańskich i nieobyczajnych oraz czynów związanych z naruszaniem uchwały o parku kulturowym.

Funkcjonariusze straży miejskiej:

  • ujawnili mężczyznę, który na Plantach Krakowskich spożywał alkohol w miejscu zabronionym oraz używał słów wulgarnych. Mężczyzna kilkukrotnie podał nieprawdziwe dane osobowe. Po wezwaniu patrolu policji i uzyskaniu danych okazało się, że jest poszukiwany przez prokuraturę. Został zatrzymany. W związku z popełnionymi wykroczeniami strażnicy przygotowali notatkę celem skierowania sprawy do sądu,
  • ukarali mandatami karnymi kilku obcokrajowców m. in. za spożywanie alkoholu w miejscach objętym zakazem, za zakłócanie spokoju i porządku oraz za zanieczyszczenie moczem miejsc publicznych.

 

Źródło: Straż Miejska Miasta Krakowa

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE