Potoki krwi lały się z rany szarpanej Ukraińca

W ubiegłą niedzielę, 13. października policjanci z oświęcimskiej drogówki szybko i fachowo udzielili pierwszej pomocy rowerzyście, który w wyniku wypadku drogowego doznał rozległej rany nogi.

Fot. Małopolska Policja

Mundurowi otrzymali podziękowanie od ratowników medycznych za profesjonalizm w działaniu.

W ubiegłą niedzielę patrol nazywany „Aniołami Stróżami w niebieskich mundurach”, czyli asp. szt. Tomasz Łąka oraz sierż. szt. Lucjan Galski, pełnił służbę na terenie Zatora, gdzie mundurowi reagowali na utrudnienia w ruchu drogowym związane z powrotami turystów z parków rozrywki.

Tuż po godzinie 16:30 byli najbliżej miejsca wypadku drogowego, w którym potrącony został rowerzysta. W związku z tym natychmiast udali się we wskazany rejon.

Na miejscu okazało się, że w wyniku potrącenia przez opla rowerzysta doznał blisko trzydziestocentymetrowej rany szarpanej nogi. Policjanci błyskawicznie przystąpili do tamowania krwotoku, który mógł zagrozić życiu rowerzysty – 29-latka z Ukrainy.

Zakładając opatrunek uciskowy, który zatamował krwotok zużyli aż osiem bandaży. Następnie rannego przekazali ratownikom medycznym, którzy pogratulowali profesjonalnie udzielonej pierwszej pomocy.

Po akcji ratowania ludzkiego życia policjanci zajęli się ustalaniem szczegółów wypadku.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE