W tych jaskiniach hazardu już nikt nie wygra fortuny, ale i jej nie straci

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie zlikwidowali dwa punkty, w których prowadzona była nielegalna działalność hazardowa.

Fot. pixabay.com

Zabezpieczonych zostało siedem automatów do gier, których wartość szacuje się na 42 tysiące złotych.

Policjanci w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że na terenie Brzeszcz funkcjonują dwa lokale z hot spotami.

Dzisiejszej nocy, z 15 na 16 października kryminalni razem z krakowskimi celnikami weszli do obu punktów, a następnie zabezpieczyli w nich siedem automatów. W jednym z lokali zatrzymali również klienta, który posiadał przy sobie woreczek z marihuaną.

Amator gier oraz narkotyków trafił do brzeszczańskiego komisariatu, natomiast maszyny trafiły do urzędu celno-skarbowego. Właścicielom automatów, jak również osobom, które wynajęły lokale, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Pomimo grożących surowych konsekwencji w dalszym ciągu znajdują się osoby, które trudnią się procederem hazardowym, a także znajdują się właściciele nieruchomości, którzy nie interesują się pod jaką działalność został wynajęty należący do nich lokal.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu będą bezwzględni w zwalczaniu tego nielegalnego oraz społecznie szkodliwego procederu.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE