W Krakowie pojawiły się wielkie owady. Czy już je widzieliście?

Pszczoła, trzmiel, biedronka, ważka i mrówka – to nowi lokatorzy krakowskiego zoo. Pojawili się w związku z projektem edukacyjnym „Zagrożony Świat Owadów”.

Fot. pixabay.com

Ścieżka edukacyjna ma na celu uświadomienie młodym słuchaczom, że populacja owadów na całym świecie maleje.

W ramach projektu w zoo powstała ścieżka edukacyjna poświęcona polskim, coraz mniej licznym populacjom owadów, z metrowymi modelami. Elementami tej ścieżki są również tablice i gry edukacyjne. Drugi mobilny zestaw modeli owadów (60 cm) i plansz oraz tablic edukacyjnych przygotowano na warsztaty w salce edukacyjnej m.in. z dziećmi niepełnosprawnymi, niedowidzącymi.

– Przypominamy jak bardzo owady są ważne, jakie przynoszą nam korzyści i jak należy je chronić. Podczas zajęć słuchacze dowiadują się jak sami mogą dbać o owady i jak powinni chronić środowisko. Po zajęciach dzieci uczestniczą w konkursach z nagrodami, podczas których podsumowują zdobytą wiedzę – informuje krakowskie zoo.

Warto dodać, że z zajęć skorzystało już 300 dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, z zespołów szkół specjalnych w Krakowie, z domu dziecka w Bochni, z Zespołu Szkół i Placówek pn. „Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących” w Krakowie czy Małopolskiej Fundacji Aktywnej Rehabilitacji oraz Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Krakowie.

Projekt realizowany w krakowskim zoo kosztował ponad 97 tysięcy złotych, z czego dotacja WFOŚiGW wyniosła 76.016,26 zł.

 

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE