Wiemy co łączy Kraków z Warszawą i Oświęcimiem. Niestety to nic dobrego

Oświęcimscy policjanci z Wydziału Kryminalnego wpadli na trop i zatrzymali trzech mieszkańców Oświęcimia ściganych listami gończymi. Czwarty oświęcimianin, poszukiwany czterema listami gończymi, wpadł w ręce krakowskich policjantów, a piąty został zatrzymany na lotnisku Okęcie przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Fot. Małopolska Policja

Policjanci zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości każdego dnia wykonują wiele czynności zmierzających do zatrzymania przestępców, którzy na różne sposoby próbują uniknąć kary pozbawienia wolności. W swoich czynnościach funkcjonariusze ściśle współpracują z różnymi jednostkami Policji, a także różnymi służbami.

2 października oświęcimscy kryminalni odwiedzili jedno z mieszkań na Osiedlu Chemików w Oświęcimiu, w którym jak ustalili miał się ukrywać 36–letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez pszczyński sąd do odsiadki za przestępstwo niestosowania się do zakazu orzeczonego przez sąd. Poszukiwany został zatrzymany, a następnie doprowadzony do jednego z zakładów karnych, gdzie spędzi następne półtora roku.

Dwa dni później (4. 10. 2019) w ręce kryminalnych wpadł kolejny poszukiwany listem gończym, 41–letni mieszkaniec Oświęcimia, który został zatrzymany przed jednym z bloków na Osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Był od maja br. poszukiwany przez oświęcimski sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za kilkadziesiąt oszustw na szkodę stacji paliw z terenu powiatu oświęcimskiego oraz Śląska. Zatrzymany trafił na dwa miesiące do jednego z zakładów karnych.

Natomiast 9 października funkcjonariusze Straży Granicznej z warszawskiego Lotniska Okęcie powiadomili oświęcimskich poszukiwaczy o zatrzymaniu poszukiwanego 54–letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który przyleciał z Londynu. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy przez oświęcimski sąd za oszustwa oraz niealimentację. W zakładzie karnym spędzi rok.

Pięć lat za kratkami spędzi 36–letni mieszkaniec Oświęcimia poszukiwany czterema listami gończymi oraz 35 innymi ogólnokrajowymi zarządzeniami poszukiwawczymi. Jego spektakularnego zatrzymania dokonali policjanci Wydziału Kryminalnego II Komisariatu Policji w Krakowie.

W miniony poniedziałek (14.10.2019) wypatrzyli go przed jednym z krakowskich hipermarketów. Mężczyzna siedział za kierownicą bmw. W chwili gdy zorientował się, że policjanci zablokowali mu wyjazd z parkingu podjął próbę ucieczki, lecz cofając pojazdem uderzył w zaparkowanego dostawczaka. Wtedy został błyskawicznie zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci ujawnili sfałszowany dowód osobisty, którym posługiwał się w ostatnim okresie czasu, aby uniknąć zatrzymania.

Z kolei we wtorkowy wieczór (15.10.2019) na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu policjanci zauważyli mężczyznę pasującego do rysopisu poszukiwanego listem gończym 46-letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy za przestępstwo drogowe. W zakładzie karnym spędzi najbliższe dwa lata.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE