Na drogi wyjechali kierowcy jednośladów oraz spragnieni wypoczynku w górach

Bardzo ciepły weekend października na drogach garnizonu tarnowskiego to jedynie kilka kolizji drogowych oraz 30 nietrzeźwych zatrzymanych kierowców.

Fot. Facebook Tarnowska Policja

Ciepłe promienie słoneczne spowodowały, że na drogi w regionie wyjechali kierowcy jednośladów oraz spragnieni wypoczynku w górach. Wszystkie szlaki komunikacyjne na południe oraz na wschód zapełniły się pojazdami. W ten weekend nie doszło do żadnego wypadku, a jedynie kilku drobnych kolizji.

Do najniebezpieczniejszych sytuacji doszło w poniedziałek, 14. października w Charzewicach. Kierowca Mercedesa na szwedzkich numerach rejestracyjnych, mieszkaniec Małopolski w terenie zabudowany pędził z prędkością 142 km/h. Zatrzymany przez policjantów grupy SPEED stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące oraz przyjął mandat karnym w wysokości 500 złotych. Dodatkowo jego konto kierowcy wzbogaciło się o 10 punktów karnych.

Tarnowska policja zwraca się z apelem o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

Policjanci zatrzymali w sumie 30 nietrzeźwych kierowców, z czego 8 tylko w poniedziałek rano.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE