Montują rozjazd. Prace potrwają do grudnia

W ramach przebudowy ul. Krakowskiej rozpoczęły się prace związane z montażem rozjazdu i zwrotnic.

Fot. pixabay.com

Gotowe elementy torowiska przyjechały do Krakowa z Bydgoszczy. Teraz układane są milimetr po milimetrze, z chirurgiczną precyzją – by już niebawem zmiana toru, a tym samym przepustowość skrzyżowania Krakowska-Dietla-Stradomska była optymalna.

Montowane torowisko i zwrotnice posłużą mieszkańcom od grudnia, gdy pomiędzy rondem Grunwaldzkim, a Halą Targową zaczną kursować tramwaje.

Pracowicie jest też na moście im. marszałka Józefa Piłsudskiego. Do tej pory w zabytkowej, ponad stuletniej konstrukcji wymieniono ponad 30 tysięcy nitów. Większość elementów wiążących pomost została zastąpiona przez używane w dzisiejszej budowlance śruby sprężynowe. Natomiast do pracy nad pozostałymi nitami zlokalizowanymi nad pomostem – czyli widzianych, a i nierzadko podziwianych przez przechodniów – sprowadzone zostały ostatnie w kraju ekipy niciarzy. Wszystko po to, by w tradycyjny sposób wymienić stare nity na nowe i tym samym zachować zabytkowy charakter najstarszego drogowego mostu na Wiśle w Krakowie. Warto wspomnieć, że odnowiono już 90 proc. konstrukcji przewidzianej do renowacji.

Najważniejszym zadaniem będzie wylanie betonowej płyty, w której osadzone zostanie torowisko na moście pomiędzy Kazimierzem, a Podgórzem.

Źródło: krakow.pl

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE