Pijany kierowca wyleciał na łuki z drogi. Ranne osoby trafiły do szpitala

Wieczorem, około godziny 19:00 doszło do wypadku drogowego, w którym ucierpiały dwie osoby.

Kierowca audi na łuku drogi nie zapanował nad swoim pojazdem i wyniesiony na lewą stronę drogi uderzył w betonowy przepust, a następnie w naroże ogrodzenia jednej z posesji w Jodłówce-Wałkach.

Okazało się, że 54-letni kierowca audi, mieszkaniec powiatu tarnowskiego wsiadł za kierownicę swojego samochodu po wypiciu kilku piw. Podróżował z 43-letnią kobietą i na jednym z łagodniejszych łuków drogi stracił panowanie nad samochodem.

Ogromny huk rozbijanego samochodu postawił na nogi okolicznych mieszkańców, którzy wybiegli udzielić pierwszej pomocy poszkodowanym. Mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została pobrana mu krew w celu określenia zawartości alkoholu i środków odurzających.

Kobieta, mocno poobijana została poddana badaniu na zawartość alkoholu, a wynik wskazał niemalże 2 promile w wydychanym powietrzu. Ona również trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Droga w miejscu zdarzenia była przez kilka godzin zablokowana.

Obecnie Komenda Miejska Policji w Tarnowie prowadzi czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego wypadku. Kierowca musi liczyć się z konsekwencjami określonymi w artykule 178A kk, utratą prawa jazdy, grzywną oraz wyrokiem sądowym.

Tarnowscy policjanci w dalszym ciągu apelują o dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych, bezwzględnego przestrzegania znaków drogowych oraz niewsiadanie za kierownicę swoich samochodów po spożyciu alkoholu lub substancji podobnie działających.

 

Źródło: Tarnowska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE