Brutalny atak na kobietę i mężczyznę pod lokalem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 6 października br. około godz. 1:00 w nocy w Zabierzowie. 25-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna wyszli wówczas z restauracji i udali się w kierunku zaparkowanego samochodu. Gdy wsiedli do auta, podbiegł do nich nieznany mężczyzna, otworzył drzwi od pojazdu i zaatakował 27-latka.

Fot. Facebook Małopolska Policja

Po chwili dołączyło do niego jeszcze dwóch agresorów i wspólnie okładali pokrzywdzonego. Zadawali mu uderzenia pięściami oraz kopali po całym ciele. Jeden z nich zaatakował także kobietę, która chciała pomóc partnerowi. Okazało się, że napastnicy bez żadnego powodu napadli na całkiem przypadkowe osoby.

Niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia o pobiciu policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zjawili się na miejscu. Podczas penetracji terenu mundurowi wylegitymowali osoby przebywające w pobliżu restauracji. Dalsze czynności w tej sprawie doprowadziły śledczych na trop trzech młodych mężczyzn: 19-, 20- i 22-letniego, zamieszkałych na terenie gminy Liszki.

Okazało się, że jeden z nich został w dniu pobicia wylegitymowany przez policjantów. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie nie budził wątpliwości co do winy młodych mężczyzn. Wszyscy trzej zostali zatrzymani.

11 października br. usłyszeli zarzuty pobicia ze spowodowaniem u pokrzywdzonych uszczerbku na zdrowiu (art. 158 § 1 i art. 157 § 2 kk). Dodatkowo prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE