Każdy kierowca powinien znać ten symbol. Wprowadzono nowe prawo

Nowe prawo wprowadzone przez Sejm zobowiązuje kierowców do tworzenie korytarza życia. Tylko w ten sposób służby mogą dotrzeć na czas do poszkodowanych. Każdy kierowca powinien znać znak korytarza życia. Stąd kampania edukacyjna.


Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego przygotowała kampanię społeczną, która ma za zadanie edukować kierowców. Działanie to wpisuje się w inicjatywy dotyczące brd podejmowane przez Ministerstwo Infrastruktury.

– W spocie pokazujemy, że nasze zachowanie za kierownicą ma realny wpływ na życie innych osób. Właśnie dlatego widz ma wolny wybór – to od niego zależy, jak skończy się pokazana historia. Wierzę, że dzięki temu poruszymy wyobraźnię kierowców i wpłyniemy na ich postawy. Każdy zaangażowany w realizację tej produkcji strażak czuł, że jest to wyjątkowy projekt, o ogromnym znaczeniu społecznym – dla strażaków jest to szczególnie ważne, bo zawsze chcemy dotrzeć do ofiar wypadków jak najszybciej, aby im pomóc – mówi Tomasz Tomala, szef Gabinetu Politycznego Ministra Infrastruktury, strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Batorskiej.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE