Mężczyzna kochał… luksusowe kosmetyki. Niestety bez wzajemności

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali 25-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy okradał krakowskie drogerie.

Fot. pixabay.com

Policjanci przez kilka miesięcy prowadzili poszukiwania miłośnika luksusowych kosmetyków. Schemat działania złodzieja w każdym przypadku wyglądał identycznie.

Sprawca wchodził do drogerii, zabierał z półki pudełka z drogimi perfumami i wybiegał z łupem schowanym pod ubraniem.

Zebrane informację, zabezpieczony monitoring, prowadzone obserwacje doprowadziły funkcjonariuszy do 25-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna został zatrzymany kilka dni temu.

Usłyszał pięć zarzutów w tym cztery dotyczące kradzieży perfum na terenie krakowskich centrów handlowych oraz jeden dotyczący włamania do stoiska z lakierami do paznokci (skąd skradł 16 sztuk lakierów o wartości 750 zł).

W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania sprawcy ujawniono i zabezpieczono 9 lakierów. Podejrzany wyjaśnił, że skradzione perfumy sprzedawał przygodnie spotkanym osobom za dużo niższą cenę.

Łączna wartość skradzionych perfum to 3900 zł. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów. Trwają ustalenia czy mężczyzna dokonał więcej podobnych kradzieży.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE