Recydywista popełnił 12 kolejnych przestępstw. Grozi mu do 15 lat więzienia

Krakowscy policjanci zatrzymali 41-latka, który przywłaszczył plecak, a następnie wielokrotnie posłużył się skradzioną kartą płatniczą.

Fot. pixabay.com

Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów w recydywie. Grozi mu do 15 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy, 20 września br. w Krakowie. To wtedy 41-latek ukradł z przystanku autobusowego nieopatrznie pozostawiony przez pokrzywdzonego plecak. Rabuś szybko sprawdził zawartość zdobyczy, zabierając z niej pieniądze oraz kartę bankomatową.

Następnie poszedł do sklepu, aby sprawdzić czy uda mu się zapłacić cudzą kartą za alkohol i papierosy. Zachęcony udaną transakcją, kilkukrotnie zrobił zakupy na koszt właściciela rachunku. Dobrą passę przerwała mu jednak blokada karty płatniczej.

Sprawą kradzieży zajmowali się kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie. Policjanci wnikliwie przeanalizowali zebrany materiał dowodowy w tym zapis monitoringu i na tej podstawie wytypowali sprawcę przestępstwa, którym okazał się 41-latek z Kielc, pomieszkujący na terenie Krakowa.

Mężczyzna został zatrzymany 14 października br. w rejonie Dworca PKP. Był nietrzeźwy, dlatego zarzuty usłyszał dopiero następnego dnia. Odpowie za przywłaszczenie znalezionego plecaka z zawartością gotówki oraz dokumentów i karty płatniczej, a także 11 krotne posłużenie się cudzą kartą bankomatową.

Za swe czyny odpowie w warunkach tzw. recydywy, ponieważ nie tak dawno wyszedł z więzienia, w którym odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. Grozi mu do 15 lat odsiadki.

 

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE