Kudłaty funkcjonariusz czworonożnym bohaterem

Dzięki doświadczeniu oraz doskonałemu wyszkoleniu przewodnik z psem doprowadził do miejsca, gdzie sprawca kradzieży z włamaniem do sklepu ukrył skradzione rzeczy i pieniądze.

Fot. pixabay.com

W nocy z ubiegłego piątku na sobotę w jednym ze sklepów w Makowie Podhalańskim doszło do kradzieży z włamaniem. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe i zabrał z wnętrza pieniądze w kwocie ponad 6000 zł, telefon komórkowy oraz artykuły spożywcze.

Interweniujący policjanci zabezpieczyli ślady, po czym na miejsce został wezwany przewodnik z psem z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

Czworonożny funkcjonariusz bezbłędnie doprowadził policjantów pod próg drzwi mieszkania, gdzie sprawca ukrył skradzione rzeczy. Wewnątrz znajdowały się artykuły spożywcze oraz pieniądze wraz z telefonem. Na miejscu nie było jednak sprawcy.

Dzięki wspólnej pracy dzielnicowych z Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego w Suchej Beskidzkiej złodziej jeszcze tego samego dnia został zatrzymany na ulicy w Makowie Podhalańskim.

W poniedziałkowe przedpołudnie 47–letni mężczyzna, mieszkający czasowo na terenie Makowa Podhalańskiego, usłyszał zarzuty, a następnie zastosowano wobec niego dozór policyjny.

Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE