Para weszła do domku bynajmniej nie w romantycznym celu

Wadowiccy policjanci wytypowali sprawców włamania do domku letniskowego w Mucharzu. W rękach policjantów jest już kobieta i mężczyzna, którym grozi nawet do 10 lat więzienia.

13 października 2019 roku wadowicka komenda policji została powiadomiona o włamaniu do domku letniskowego. Do zdarzenia doszło między 11., a 13. października br.

Jak wynikało z ustaleń policjantów, sprawcy po wyważeniu okna w budynku przedostali się do środka skąd skradli sprzęt fotograficzny, artykuły spożywcze oraz szereg drobnych przedmiotów o łącznej wartości 1030 złotych.

Zaangażowani w sprawę kryminalni z Wadowic oraz policjanci Rewiru Dzielnicowych ustalili osoby mające związek z włamaniem to 40-letnia kobieta oraz 43-letni mężczyzna, mieszkańcy gminy Mucharz.

Zostali zatrzymani 17 października. W trakcie przeszukania ich miejsca zamieszkania funkcjonariusze ujawnili część skradzionych przedmiotów.

Oboje usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem (art. 279 KK), do którego się przyznali. Grozi im za to nawet do 10 lat więzienia.
Ponadto jak się okazało 40-latka była poszukiwana do odbycia kary pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE