Postrach na lubiących jazdę po kielichu. Piłeś? Przeczytaj!

Urząd Miasta Oświęcimia przekazał Policji nowe AlcoBlow.

Fot. Małopolska Policja

Podczas spotkania, Prezydent Miasta Oświęcimia Janusz Chwierut mówił, że bezpieczeństwo mieszkańców jest sprawą najważniejszą. Podkreślając dobre relacje i współpracę z Policją, wyraził nadzieję, że alkoholowe testery przydadzą się w codziennych działaniach prewencyjnych.

Z kolei insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu, dziękując za nowoczesny sprzęt powiedział, że dodatkowe cztery AlcoBlow z całą pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa poprzez eliminowanie z ruchu drogowego większej liczby drogowych przestępców. Ponadto podkreślił, że w tym roku policjanci na terenie powiatu oświęcimskiego przeprowadzili już 88 tysięcy pomiarów trzeźwości, w efekcie których wyeliminowanych z ruchu drogowego zostało 370 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Za profesjonalne urządzenia, z pomocą których w kilkanaście sekund można sprawdzić stan trzeźwości kierowcy, podziękowania dla Rady Miasta na ręce Prezydenta złożył również kom. Grzegorz Żmudka Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, który podkreślił, że taki sprzęt w znaczny sposób ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzenie kontroli drogowej.

Urządzenia AlcoBlow to kolejna forma wsparcia Policji przez władze miasta Oświęcimia. Cztery lata temu miasto dofinansowało zakup radiowozu, natomiast w ostatnich trzech latach przeznaczyło łącznie 180 tysięcy złotych na remonty pomieszczeń biurowych oświęcimskiej komendy Policji.

AlcoBlow to urządzenie szybkie i proste w obsłudze. Jest alkomatem z sensorem elektrochemicznym do sprawdzania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu.

Służy do wstępnych badań dużej liczby osób w krótkim czasie np. kierowców czekających na zmianę świateł. Sprawdzenie trzeźwości przeprowadza się bezkontaktowo – nie ma konieczności używania ustnika.

Wystarczy przez około 5 sekund dmuchać w kierunku czujnika urządzenia z odległości kilku centymetrów. Wynik pomiaru wyświetlany jest na diodowym trójkolorowym wskaźniku. Kolor zielony wskazuje na zawartość alkoholu od 0 do 0,04 mg/l, żółty – 0,05-0,09 mg/l, czerwony – zawartość alkoholu przekraczająca 0,10 mg/l.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE