Do policji masowo zgłaszają się ludzie. Chodzi o oszustwa

W ostatnich dniach, na terenie  powiatu doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał aż dziewięć zgłoszeń o próbie oszustwa. W każdym przypadku do seniorów dzwoniła kobieta, która podawała się za córkę informując, że ma problemy finansowe i prosi o pieniądze. Na szczęście, dzięki czujności i rozwadze żadna z osób nie dała się oszukać.

Fot. Łukasz / Kraków w Pigułce

W związku z powtarzającymi się próbami wyłudzenia pieniędzy tzw. „metodą na wnuczka” modyfikowaną przez sprawców pod różne legendy, policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami.

Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto podaje się za członka rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Zadzwońmy do kogoś z rodziny i ustalmy czy dany krewny rzeczywiście potrzebuje pomocy finansowej.  Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie.

Należy pamiętać, żeby pod żadnym  pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak również nie wpuszczać ich do mieszkania. We wszystkich podejrzanych i wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją.

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE