Nocny pościg na autostradzie

27 października br. policjanci Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie w ramach wypełnianych obowiązków na autostradzie A4 w godzinach wieczornych prowadzili działania „TRZEŹWOŚĆ”.

Fot. Facebook Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Na wysokości węzła Kraków Południe zatrzymali do kontroli drogowej opla. Kierujący pomimo nadanego latarką sygnału do zatrzymania ominął policjanta i oddalił się w kierunku Zakopanego. Stróże prawa bez chwili zastanowienia udali się w pościg za oplem.

Kierujący nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe przekazywane przez policjantów. Na skrzyżowaniu ulicy Zakopiańskiej z ulicą Taklińskiego/Poronińską nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej przejeżdżając przez nie na czerwonym świetle.

Tuż za tym skrzyżowaniem na wjeździe do stacji paliw kierujący został zatrzymany do kontroli drogowej przez funkcjonariuszy Komisariatu Autostradowego Policji w Krakowie. W trakcie legitymowania kierującego okazało się posiada on trzy decyzje o cofnięciu uprawnień do kierowania oraz dwa aktywne zakazy sądowe do kierowania pojazdami.

Ponadto kierujący nie posiadał aktualnych badań technicznych w pojeździe za co został mu zatrzymany dowód rejestracyjny pojazdu.

Wartym wspomnienia jest, że w pojeździe wraz z kierującym znajdowała się pasażerka posiadająca uprawnienia do kierowania, która mogła poruszać się tym pojazdem.

Z uwagi na popełnione przestępstwa oraz wykroczenie w stosunku do kierującego będzie toczyć się postępowanie i o dalszej karze dla niego zadecyduje sąd.

Źródło: Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE