Dramat rodziny wisiał na włosku. Pomoc nadeszła w ostatniej chwili

Czas odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia.

Fot. pixabay.com

Policjanci zdają sobie sprawę, jak szybko muszą działać, aby zapobiec tragedii. Tym razem współpraca i błyskawiczny przekaz informacji pomiędzy policjantami z Krakowa i Brzeska spowodowały, że mężczyzna, który usiłował odebrać sobie życie w porę trafił pod opiekę specjalistów.

Minionej nocy, 28 października o godz. 23:25 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymał informację od policjantów z Krakowa o mężczyźnie, który chce targnąć się na własne życie.

30-letni mieszkaniec Krakowa wyszedł z mieszkania, wsiadł do samochodu i odjechał informując przy tym członka rodziny o swoim zamiarze. Policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania lokalizując jego telefon.

Gdy się okazało, że mężczyzna może przebywać w pobliżu ulicy Leśnej w Brzesku na miejsce został wysłany natychmiast najbliższy patrol. Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w pobliżu lasu zauważyli samochód bmw, którym miał się poruszać 30-latek.

Nieopodal pojazdu, w zaroślach stał mieszkaniec Krakowa, którego policjanci szukali. Mężczyzna był roztrzęsiony i w złym stanie emocjonalnym. Powiedział funkcjonariuszom, że połknął leki i popił alkoholem. Na miejsce od razu wezwano karetkę pogotowia.

Mężczyzna trafił do szpitala pod opiekę specjalistów. Gdyby nie szybkie i skuteczne działanie policjantów próba odebrania życia mogła okazać się skuteczna.

Pamiętajmy, że w każdym powiecie jest wiele instytucji, do których możemy zwrócić się o pomoc w trudnych chwilach. W funkcjonujących centrach pomocy rodzinie czy ośrodkach interwencji kryzysowych otrzymamy fachowe wsparcie. Możemy też skorzystać z całodobowego numeru Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie – 800 70 22 22.

Źródło: Małopolska Policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE