Dramatycznie zakończył się nocny pościg ulicami miasta za agresywnym, pijanym kierowcą

Policjanci z bocheńskiej drogówki, po pościgu zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który kierując osobowym fordem nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Fot. Policja Bochnia

Mężczyzna miał 1,22 promila alkoholu w organizmie.

Teraz za popełniony czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Policjanci, prowadząc działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących, dzisiaj w nocy około godziny 0:30 na ul. Trudnej w Bochni próbowali zatrzymać do kontroli drogowej osobowego forda.

Kierujący na widok policjantów najpierw zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył. Pomimo wydawanych przez policjantów widocznych znaków do zatrzymania, kierujący nie zatrzymał się i zaczął uciekać, skręcając z ulicy Trudnej w kierunku ulicy Poniatowskiego.

Policjanci ruszyli w pościg, który jednak nie trwał długo, gdyż kierujący fordem w momencie skręcania w ulicę Wygoda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy mur wiaduktu kolejowego.

Za kierownicą forda siedział młody mężczyzna, który początkowo nie chciał podać swoich danych i zachowywał się agresywnie.

Gdy policjantom udało się uzyskać informację o tożsamości kierującego okazało się, że jest to 23-letni mieszkaniec Bochni.
Mężczyzna poddany badaniu na zawartość alkoholu w organizmie „wydmuchał” 1,22 promila alkoholu. Wskutek zderzenia zarówno 23-latek jak i młodsza o rok pasażerka nie odnieśli obrażeń.

Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do 15 lat.

Przypominamy, że obowiązujące od 1 czerwca 2017 roku zmiany w przepisach mówią, iż kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Źródło: Policja Bochnia

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE