Policja, Straż Leśna i leśniczy przeczesują lasy w poszukiwaniu łamiących prawo

W ostatnią niedzielę (27 października br.) w lasach gmin Pcim i Tokarnia zatrzymano aż kilkanaście osób. Na miłośników ekstremalnej jazdy po lesie czekała niemiła niespodzianka.

Fot. Facebook Policja Myślenice

Kilkunastu z nich otrzymało mandaty karne w wysokości po 500 zł. Myśleniccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej oraz leśniczym z Nadleśnictwa Myślenice prowadzili w ramach akcji „Cross 2019” działania ukierunkowane na osoby brawurowo jeżdżące quadami oraz motocyklami crossowymi po lasach oraz szlakach pieszych i rowerowych.

Ograniczenie zjawiska rozjeżdżania lasów quadami i crossami to plan priorytetowy działań dla dzielnicowego miejscowości Pcim i Krzczonów.

Mł. asp. Tomasza Wajdy, który na co dzień kontroluje miejsca, gdzie kierowcy quadami i crossami wjeżdżają do lasu. Podobne działania podejmują również inni dzielnicowi reagując na tego typu wykroczenia od Węglówki po Krzykaczkę. Jak podkreśla dzielnicowy mł. asp. Tomasz Wajda, takie działania spotykają się z bardzo pozytywnym odbiorem mieszkańców oraz turystów spacerujących szlakami, dlatego zamierza je kontynuować w przyszłości.

Policja przypomina, że zgodnie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nie przeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody i płoszeniu zwierząt, ale także poprawę bezpieczeństwa osób przemieszczających się po leśnych szlakach pieszych i rowerowych.

 

Źródło: Policja Myślenice

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE