SPEED sieje spustoszenie wśród kierowców-narkomanów

Policjanci grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata drogowego, który rozpędził swoje Audi do prędkości 185 km/h. Kierowca jadący bez uprawnień dodatkowo prowadził samochód pod wpływem narkotyków.

Fot. Tarnowska Policja

W miniony piątek policjanci tarnowskiej grupy SPEED zarejestrowali kierowcę audi na słowackich numerach rejestracyjnych, który poza terenem zabudowanym, na drodze wojewódzkiej rozpędził się do prędkości niemal 190 km/h.

Szaleńczą jazdę przerwali policjanci ruchu drogowego kilka kilometrów dalej w Łukanowicach. 49-letni tarnowianin świadomy popełnionego wykroczenia przyjął 500-złotowy mandat karny, a do jego konta policjanci dopisali 10 punktów karnych.

To jednak nie koniec kłopotów tarnowskiego kierowcy.

Sprawdzenia w bazach danych wskazało, że decyzją administracyjną zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Na domiar złego badanie na zawartość środków odurzających wskazała obecność substancji psychoaktywnych. Kierowca musi się liczyć z możliwością wszczęcia postępowania za prowadzenie pojazdów pod wpływem środków odurzających z chwilą uzyskania wyników badania krwi oraz konsekwencją wynikającą z jazdy pojazdem pomimo cofniętych uprawnień.

Policja zwraca się z apelem o stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości, stosowanie zasady ograniczonego zaufania i niewsiadanie za kierownicę samochodów po spożyciu alkoholu lub środków odurzających.

 

Źródło: Tarnowska policja

Copyright © 2019 krakowwpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE